TCDD Genel Müdürü Karamanın Açıklaması


TCDD Genel Müdürü Karamanın Açıklaması :”Türk Telekom, TTNET, TÜRKSAT ve Net Ekran Televizyonculuk ve Medya Yönetim Kurulunda üyeliğim yoktur” “Sadece Türk Telekom Denetim Kurulu Üyeliği ücreti almaktayım. Bunun dışında yürütmekte olduğum TCDD Yönetim Kurulu Başkanlığı dahil hiçbir kamu kurumundan yönetim kurulu üyeliği ücreti almıyorum”

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Türk Telekom, TTNET, TÜRKSAT ve Net Ekran Televizyonculuk ve Medya Yönetim Kurulunda üyeliğinin olmadığını, sadece devam eden Türk Telekom Denetim Kurulu Üyeliğine ilişkin ücret aldığını bildirdi.

Karaman, yazılı açıklamasında, bugün bir gazetede, ” TCDD Genel Müdürü, yönetim kurulu üyeliklerini dörtledi” şeklinde gerçeği yansıtmayan habere yer verildiğini ifade etti. Haberde, Türk Telekom Denetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra TTNet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Net Ekran Televizyonculuk ve medya Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yapmakta olduğunun iddia edildiğini belirten Karaman, bahsi geçen yönetim kurulu üyeliklerini yıllara sari olarak yaptığını bildirdi.

Karaman, şunları kaydetti:

“Kaldı ki Türk Telekom, TTNET, TÜRKSAT ve Net Ekran Televizyonculuk ve Medya Yönetim Kurulunda yönetim kurulu üyeliğim yoktur. Sadece devam eden Türk Telekom Denetim Kurulu Üyeliği ücreti almaktayım. Bunun dışında halen yürütmekte olduğum TCDD Yönetim Kurulu Başkanlığı dahil hiçbir kamu kurumundan yönetim kurulu üyeliği ücreti almıyorum. Türk Telekom, TTNET, TÜRKSAT ve Net Ekran Televizyonculuk ve medya yönetim kurulunda yönetim kurulu üyeliğim yoktur. 31 Ocak 2012 tarih ve 28190 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 162 seri no’lu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliği’ne göre de kamu görevlilerinin birden fazla yönetim kurulu üyeliği ücreti alması mümkün değildir.

tcdd-genel-muduru-karamanin-aciklamasi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.