Kayseriye hızlı tren ne zaman gelecek


Kayseriye hızlı tren ne zaman gelecek :Kayseri hızlı trene kavuşacak. AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, ilin en önemli projesi olan hızlı treni açıkladı. Kayseri’ye hızlı tren ne zaman geliyor?

AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel:

“Bu yıl içinde Bünyan-Sarıoğlan Sulaması 210 milyon TL, Bünyan Elbaşı-Karadayı Sulaması 90 milyon TL, ana iletim ve sulaması dahil 305 milyon TL tutarında sulama ihalesi yapılacaktır. Havaalanımızın genişletme ve yeni ek terminal binalarının yapımı için proje çalışmaları başlatılmıştır. Hedefimiz, 2007 yılı sonuna kadar tamamlamaktır. Hızlı Tren Projesi Yüksek Planlama Kurulu Kararı tamamlanmış, 142 kilometre, çift hatlı Yerköy Kayseri YHT Projesi yapımı müşavirlik ve kontrolörlük hizmetleri için 1 milyar 885 milyon 292 bin 133 TL proje bedeli belirlenmiştir.

YENİ HEDEF KAYSERİ, NEVŞEHİR, AKSARAY, KONYA VE ANTALYA YHT HATTI

Ayrıca, yatırım programı 14 Aralık 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Bu proje, Ankara Sivas YHT ana hattı bitirilirken eş zamanlı olarak bu hattımızda tamamlanacaktır. Bu proje için 2015 yılı yatırım programına YPK kararıyla ek ödenek olarak 1 milyon TL konulmuştur. Kayseri YHT projesi, TCDD Genel Müdürlüğü’nce 2015 yılı içerisinde ihalesi yapılacak ve temeli atılacaktır. Bundan sonraki hedefimiz, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya ve Antalya YHT hattının gerçekleşmesi için çalışmak olacaktır.”

kayseriye-hizli-tren-ne-zaman-gelecek

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.