İzmit tramvay hattında 16 bin yolcu taşınması hayel


İzmit tramvay hattında 16 bin yolcu taşınması imkansız :Büyükşehir Belediyesi’nin özel halk otobüslerini devre dışı bırakmasına bir başka tepki de 5 Nolu Şehir içi Otobüsçüler kooperatifi Başkanı Hasan Öztürk’ten geldi.

Başkan Öztürk, asıl mağdur olanın kendileri olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin kendilerini muhatap almadıklarını söyleyerek şöyle dedi, “Tramvay ile ilgili bize kimse bir şey söylemiyor, sormuyor, düşüncemizi almıyor. Bir takım rakamlar veriliyor. Tramvayın hizmete gireceği 2017’de 16 bin yolcu taşıyacağını söylüyorlar. Bu bir hayaldir. Mümkün değil. Öyle anlaşılıyorki, tramvayla birlikte kooperatifimize kayıtlı batıdan gelen halk otobüsleri Sekadan sonra şehre giriş yaptırılmayacak. Yolcular tramvaya yönlendirilecek. Böyle bir uygulamam bizim sonumuz olur. Büyükşehir ne yapmak istediğini açıklamalı bize de anlatmalı.”

Hasan Başkana, tramvaya neden karşı olduklarını sorduğumda, “Hocam tramvaya değil yönteme karşıyız. Bize danışılmamasına, ekmeğim konusu kendileri ile tartışılmış, konuşulmuş olsaydı düşüncemiz söylerdik. Tramvayın çok pahalı olduğunu, yerine tercihli yolda metrobüs çalıştırılmasını önerirdik. Yolcuların seri, konforlu, güvenli seyahat edebileceklerini anlatırdık” dedi.

izmit-tramvay-hattinda-16-bin-yolcu-tasinmasi-imkansiz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s