Pamukkale Ekspresi Bilet Fiyatları


Pamukkale Ekspresi Bilet Fiyatları :Pamukkale Ekspresi’nin, 19 Ocak 2015 tarihinde Eskişehir’den Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile bağlantılı olarak seferlerine başladı, Pamukkale Ekspresi’nin, Denizli’den Eskişehir’e seferini konvansiyonel trenlerle gerçekleştireceği, Eskişehir’den İstanbul yönüne seyahat etmek isteyen yolcuların YHT bağlantısı ile seyahat edecekleri valilikten yapılan açıklamayla ile duyuruldu;

Eskişehir-Denizli arası yol yenileme çalışmaları nedeni ile seferlerine ara verilen Pamukkale Ekspresi, 19 Ocak 2015 tarihinde Eskişehir’den Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile bağlantılı olarak seferlerine başlı.
Pamukkale Ekspresi, Denizli’den Eskişehir’e seferini konvansiyonel trenlerle gerçekleştirecek. Eskişehir’den İstanbul yönüne seyahat etmek isteyen yolcular YHT bağlantısı ile seyahat edecek. İsteyen yolcular Ankara yönüne de YHT bağlantısı ile seyahatlerini gerçekleştirebilecek.
Burdur ve Isparta’dan Otobüs Bağlantısı
Pamukkale Ekspres trenine Afyon-Dinar’dan otobüs bağlantısı verilerek Burdur ve Isparta Halkının demiryolu ile Eskişehir, Ankara ve İstanbul’a daha hızlı ve konforlu seyahat imkanı sağlandı.
Yapılan çalışmalar sonucunda Pamukkale Ekspresinin İstanbul- Denizli arası seyahat süresi 14 saat 23 dakikadan 10 saat 37 dakikaya indi. Ankara-Denizli arası seyahat süresi ise 11 saat 55 dakika olacak.
Pamukkale Ekspresi Bilet Fiyatları
İstanbul- Denizli arasında 19 Ocak 2015 tarihinden itibaren hizmet verecek olan YHT bağlantılı Pamukkale Ekspresi İstanbul Denizli arasında çocuk ve 65 yaş üzeri 36 TL, genç, öğretmen, basın kartlı, grup, TSK ve 60-64 yaş arası yolcular 57,75 TL, indirime tabi olmayan yolcular ise 72 TL’lik bilet fiyatı ile seyahat edecek.
345 Milyon TL Yatırım Yapıldı
Pamukkale Ekspresinin, Eskişehir- Denizli arasında uzun yıllar bakım yapılmaması ve hızın 30 km/saate kadar düşmesi nedeni ile seferlerine ara verilmişti. Yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte hattın maksimum hızı 120 km/saatten 155 km/saate çıkarıldı. Tamamen yenilenen hat kesimi için 345 milyon 174 bin 501 TL yatırım yapıldı.

pamukkale-ekspresi-bilet-fiyatlari

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s