Vatandaş trenlerdeki içkiden rahatsız


Vatandaş trenlerdeki içkiden rahatsız : Vatandaşların talepleri doğrultusunda Yüksek Hızlı Trenler’de kaldırılan içki servislerinin ana hatlardaki trenlerde hala sürdürülüyor olmasına vatandaş tepkili. Trenlerle seyahat yapan vatandaşlar, yemek vagonlarındaki içki satışlarının ne zaman kaldırılacağını merak ediyor…

Yüksek Hızlı Trenler’deki (YHT) içki servislerinin kaldırılmasından sonra vatandaş, ana hatlardaki içki servislerinin de kaldırılmasını istiyor. Anahat trenlerde seyahat eden vatandaşlar yemek vagonlarında satışı hala sürdürülen içkinin kaldırılmasını talep ediyor. İçki içenlerin trenlerdeki nahoş tavırları vatandaşın tepkisine sebep olurken, ailesi ile yolculuk yapanlar yemek vagonlarından yemek dahi yiyemediği bildirildi.

VATANDAŞ İÇKİ SATIŞINA TEPKİLİ

YHT’lerdeki içki satışının kaldırılması ile ‘bütün trenlerde içki kaldırıldı’ şeklinde oluşturulan algının tersine, özellikle ana hat trenlerinde içki satışının hala devam ettiği öğrenildi. Ana hat trenlerinde bulunan yemekli vagonlarda satışı sürdürülen içkiye ise vatandaş tepkili. Mevcut durumda 14 ana hat treninin yolcu taşıdığı ülkemizde özellikle doğuya sefer yapan Doğu Ekspresi, 4 Eylül Mavi, Fırat, Erciyes, Vangölü Ekspresi gibi hatlardaki yolcular aileleri ile rahat bir şekilde seyahat edemiyor. Yemek vagonlarında satışı yapılan içkiyi kullanan bazı vatandaşların olumsuz ve nahoş tavırları aileli vatandaşların tepkisine sebep oluyor. Uzun yolculuklar sırasında rahatça yemek vagonlarından istifade edemeyen vatandaşlar, yetkililerin bu konuda çalışma yapmalarını istedi.

VATANDAŞ AİLESİ İLE YEMEK YİYEMİYOR

Geçtiğimiz günlerde Doğu Ekspresi ile Erzurum’a ailesi ile seyahat eden Hamit R, adlı vatandaş yaşadığı olumsuzlukları gazetemize anlattı. Kuşetli vagonda ailesi ile birlikte seyahat ettiğini aktaran Hamit R, hemen ön vagon olan yemekli vagona ailesi ile birlikte yemek yemek için gittiklerini ancak, bazı vatandaşların içki yüzünden sarhoş olup nahoş tavırları yüzünden yemek yemeden vagondan ayrıldıklarını kaydetti. Hamit R, “Ailemizle yemek dahi yiyemedik” diyerek tepkisini dile getirerek, yetkililere bu konuda seslendi. Hamit R, “Bazı vatandaşların tavırları yüzünden ailemizle yemek yiyemedik. Hem, yemekli vagondaki içki kokusu yüzünden rahatsız olduk, hem de bazı vatandaşların tavırları yüzünden mecburen masadan kalkmak zorunda kaldık. Ailemizle dahi yemek yiyemiyorsak, niye hala buralarda içki satışı yapılıyor” dedi. TCDD’nin yemekli vagonlarındaki içki satışlarına ilişkin menülerde sitesinde yer alıyor. Ray Rastaurant tarafından işletilen Yemekli Vagonlardaki içki satışlarına ilişkin menülerde dereceli içkiler bölümü altında 16 başlık halinde içkilerin isimleri ve satış fiyatları da kurumun sitesinde yer alıyor.

vatandas-trenlerdeki-ickiden-rahatsiz

Reklamlar

2 thoughts on “Vatandaş trenlerdeki içkiden rahatsız

  1. Uçakda otobüste içilmeyen bu zıkkımı,trende neden içtiriliyor?.İçkiyi trende içmek şartmı?.İçen zavallı gittiği mekanda içsin.İçki dinen yasak ve içende,içkiyi üretende,satanda,lanetlenmiştir.Trende içmek medeni insana yakışmaz.tren meyhane değil..restoran vagon normal insan içindir.İçki içen sağlığını çevreyi rezil edendir..Demiryolları içki şarlatanlığına son vermelidir..Son vermiyorsa dairelerinde garlarda istasyonlarda da sebest etsin.Dünyaya rezil etmesinler trenlerimizi.

  2. Ben bu haberide alta yapılan yorumu da fazlasıyla siyasi buldum.Eskiden hiç böyle şeyler olmuyordu duymuyordum.Yemekli-yataklı vagonlar dairesi lağv edilmeden önce işletmesini yaparken sınır koyuyordu müşteriye satışta.Sanırım şu sıralar içkiye çamur atmak moda.Haberde mevzuu bahis kişi yobazın birisi sanırım.Pek inanasım gelmedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.