Körfez geçiş köprüsü ile İstanbul-Yalova arası 15 dakika


Körfez geçiş köprüsü ile İstanbul-Yalova arası 15 dakika :Bakan Lütfi Elvan dev projenin müjdesini verdi “İstanbul-Yalova 15 dakika olacak” dedi.

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan flaş açıklamada, 2015 Haziran ayında İzmit Körfez Köprüsü üzerinden yürüyerek geçeceklerini vurgulayarak, “Haziran ayında tüm tabliyeleri yerleştirilmiş olacak ve körfez geçiş köprüsü üzerinden yaya olarak yürüyerek geçmiş olacağız. İstanbul’dan Yalova’ya kadar olan mesafe kabaca aşağı yukarı 1.5 saat, hatta 1 saat 40 dakika falan sürüyor. Biz bunu 15 dakikaya indiriyoruz” diyerek müjdeyi verdi. Bakan Lütfi Elvan açıklamasında ayrıca, üçüncü köprü yolunununda hızla inşa edildiğini ifade etti.

İstanbul- Yalova arası 15 dakika

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul’u büyük ölçüde rahatlatacak olan üçüncü bir otoyol yapılacağı müjdesini verdi. Sakarya Akyazı’dan başlayacak olan yeni otoyol üçüncü köprüden Tekirdağ’a kadar uzanacağını ifade etti. Bakan Elvan, “Ankara’dan gelen vatandaşımız Sakarya Akyazı sonrasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bağlanıp buradan Tekirdağ’a direkt olarak geçiş yapabilecek. Buradan da Balıkesir’e otoyolla uzanabilecek” diterek proje hakkında ilk sinyalleri vermiş oldu.

korfez-gecis-koprusu-ile-istanbul-yalova-arasi-15-dakika

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s