İran Meclis Başkanı Marmarayı Ziyaret Etti


İran Meclis Başkanı Marmarayı Ziyaret Etti :10. İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeleri Parlamento Birliği Konferansı için İstanbul’da bulanan İran İslam Cumhuriyeti Meclis Başkanı Ali LARİCANİ, Dolmabahçe’de düzenlenen akşam yemeği sonrası İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN ile birlikte Sirkeci Marmaray istasyonuna geldi.

TCDD 1. Bölge Müdürü Metin AKBAŞ tarafından karşılanan konuk Meclis Başkanı Ali LARİCANİ ve İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, iki kıtayı birleştiren Marmaray’la Üsküdar’a geçti. Üsküdar istasyonuna gelen konuk heyet, İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını seyredip tekrar Marmaray’ı kullanarak Yenikapı Marmaray istasyonuna döndü.

Bölge Müdürü Metin AKBAŞ, konuk Meclis Başkanı Ali LARİCANİ’ye Marmaray Projesi hakkında detaylı bilgi verdi. Marmaray Yenikapı istasyonu inşası sırasında çıkarılan tarihi eserler ve bu çıkarılan tarihi eserlerin İstanbul’un tarihi açısından önemi anlatıldı.

Yenikapı Gar Şefliğinde anı defterine düşüncelerini paylaşan konuk Meclis Başkanı Ali LARİCANİ, “Denizin metrelerce altında metro yapmak gerçekten çok zor bir iştir. Bu olayın Marmaray’da çok iyi bir şekilde gerçekleştiğini görüyoruz. İran ve Türkiye, farklı konularda teknoloji ve bilgi alışverişinde bulunabilirler. Demiryolu sektörlerinde daha fazla yatırım yapılması ile, İran ve Türkiye üzerinden Avrupa’yı Pakistan’a ulaştırabiliriz” dedi. Marmaray gezisinin sonunda İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN tarafından konuk Meclis Başkanı Ali LARİCANİ’ye Marmaray Gezisi anısına hediye takdim edildi.

iran-meclis-baskan-marmarayi-ziyaret-etti

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.