Kars Valisi Özdemir BTK Demiryolu ve Lojistik Merkezi Projelerini Değerlendirdi


Kars Valisi Özdemir BTK Demiryolu ve Lojistik Merkezi Projelerini Değerlendirdi  : Kars Valisi Günay Özdemir, yapımı süren ve 2015 yılının sonlarında faaliyete geçmesi beklenen Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattı ve Lojistik Merkezi  yatırımlarını değerlendirdi.

KHA Kurucusu Bedir Altunok’un BTK ile ilgili sorularını cevaplayan Vali Özdemir, “2015 yılının sonunda Bakü, Tiflis, Kars Demiryolu faaliyete geçecek. Bu da aslında Kars için imkanlarının daha iyi olması demek ve Kars’taki tüm ticari, sosyal, kültürel anlamda ekonomik ve hizmet sektörü anlamda çok büyük ihtiyaçlar olacağını gösteriyor.” dedi.

BTK ile birlikte Lojistik Merkezi’nin de kent ekonomisine önemli katsı sunmasını beklediklerini ifade eden Özdemir, “Bu konuda özellikle Lojistik Merkezinin Kars’ta yapılacak olması önemli. Şu anda da projesi ihaleye çıktı, projesi bittiği zaman inşallah 2015 yılında temelini atacağız. 2016 yılında Kars ülkenin hem ekonomik hem de ulaşım anlamında önemli merkezi haline gelecek. Bu da Kars’a 2015 yılından sonra yılda 1 milyon insanın Kars’a gelmesi demek. Ve Kars için hem ekonomik anlamda, hem sosyal anlamda hem de kültürel anlamda alt yapımızı da biz buna göre hazırlamamız gerekiyor. Bunun için gelecek insanların gezip görebilecekleri tarihi ve turistlik alanları çok daha güzel hale getireceğiz. Hasan Harakani hazretlerinin türbesi, evliya camii, kale bölgesi olmak üzere o bölgeler de ciddi bir bölge düzenlemesi yapıyoruz. Bu da 2015 yılında o bölgede ki çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda onunla ilgili de hem SERKA’dan hem de Ankara’dan sayın başbakanımız buraya geldiğin de söz vermişti belli bir miktarda para gönderdiler ora ile ilgili de şu anda 4 milyon kadar nakit hazırladık.” diye konuştu.

Bunun dışında o bölge de yapılacak faaliyetlerle ilgili yine Başbakan Davutoğlu’nun Kars’a geldiğinde konuyu takip ettiklerini hatırlatan Özdemir, “Sayın başbakanımız da takip ediyor. O bölgenin çevre düzenlemesi konusunda inşallah 2015 yılı içerisinde ciddi bir destek bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

kars-valisi-ozdemir-btk-demiryolu-hattini-degerlendirdi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s