Çin, 242 milyar dolarlık yatırımla Pekin-Moskova demiryolu hattını inşa edecek


Çin, 242 milyar dolarlık yatırımla Pekin-Moskova demiryolu hattını inşa edecek :Çin, Pekin ile Moskova’yı birleştirecek 1,5 trilyon yuan (242 milyar dolar) değerinde demir yolu inşa edecek.

Bloomberg’de yer alan habere göre, demir yolunun toplam uzunluğu 7 bin kilometre olacak. Demir yolu Kazakistan üzerinden geçecek ve toplam 2 günde Pekin’den Moskova’ya varılacak, böylelikle Pekin’den Moskova’ya seyahatler kolaylaştırılacak ve yola harcanan süre kısaltılacak.

Haberde, Çin’in demir yolları alanında uluslararası düzeyde yüksek hızlı teknolojilerini öne sürdüğü ve demir yolu inşaatı haberlerinin ABD, Avrupa ve Rusya’nın ilişkilerinin Ukrayna krizi yüzünden kötüleşmesi ve düşen petrol fiyatları yüzünden Rus ekonomisini kurtarmak i çin çıktığı belirtildi.

Rusya Ulaşım Bakanlığı, Rusya Demir Yolları, Çin Halk Cumhuriyeti gelişim ve reform komitesi ve China Railway Construction Corporation Ekim 2014’de yüksek hızlı demir yolları bağlantısı konusunda karşılıklı anlayış memorandumu imzaladılar. Rusya Demir Yolları’ndan yapılan açıklamada, bu memorandumun amacının Moskova- Pekin Avrasya Ulaşım Koridoru projesinin hayata geçirilmesi olduğu belirtildi.

cin-242-milyar-dolarlik-yatirimla-pekin-moskova-demiryolu-hattini-insa-edecek

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s