Narlı – Akçagöze İstasyonları arasına çift hatlı demiryolu projesinin 2015 yılı yatırım programına dahil edilmesi bekleniyor


TCDD Narlı – Akçagöze İstasyonları Projesi Çift hatlı demiryolu projesinin 2015 yılı yatırım programına dahil edilmesi bekleniyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü tarafından 03 Nisan 2014 günü mali zarfları açılan, “Narlı – Akçagöze İstasyonları Arası Çift Hatlı Demiryolu” projesinin 2015 yılı yatırım programına dahil edilmesi bekleniyor.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Kalkınma Bakanlığı’nın onay vermesi halinde proje için 2015 yılı ilk yarısında ihale açılması hedefleniyor.
Demiryolu Hattı projesi, mevcut Narlı – Gaziantep – Karkamış Demiryolu hattı üzerinde olacak. Narlı İstasyonu çıkışından başlayarak, Salmanlı, Kızkapan, Keleş ve Yiğitler üzerinden devam edecek ve mevcut Akçagöze İstasyonu’na bağlanacak.
Toplam uzunluğu 33,3 km olacak olan projenin ilk 26,5 km’lik kısmı Kahramanmaraş, kalan 6,8 km’si ise Gaziantep ili sınırları içerisinde yer alacak. Yetkililer, proje için yapılan çalışmalarda maliyetin 271 milyon TL olarak belirlendiğini ve ÇED Raporu’na göre de mali-yetin 240 milyon TL olarak belirlendiğini kaydettiler.
Projenin ÇED Raporu Mgs Proje tarafından hazırlandı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu.
Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 994.326,99 lira olarak belirlenen “Narlı – Akçagöze İstasyonları Arası Çift Hatlı Demiryolu Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmeti İşi” ihalesini kazanan Yüksel Proje firması ile 09 Mayıs 2014 günü 819.347 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1182/19 Mayıs 2014 (ÖA)

Narlı-Akcagoze-istasyonları-Projesi-cift-hatli-demiryolu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s