Metrobüsün atalarına nostaljik fotoroman | Bir Zamanlar İstanbul


Metrobüsün atalarına nostaljik fotoroman :İstanbul’daki toplu ulaşımın başlangıcını yapan İETT’nin 144 yıllık köklü tarihi “ Bir Zamanlar İstanbul ” isimli, fotoroman niteliğinde bir kitapta toplandı. 1871 ile 2011 yılları arasındaki fotoğraflardan en nostaljik kareleri derledi.

İETT, İstanbul’da toplu ulaşımın miladını atlı tramvaylarla başlattı. Daha sonra ise elektrikli tramvaylar getirildi ve dünyanın en eski ikinci metrosu inşa edildi.

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, kurumun 144 yıllık köklü tarihini 140 fotoğrafla anlatan, fotoroman niteliğinde bir kitap hazırladı.

2014 yılının Nisan ayında piyasa çıkan ve İETT’nin 1871 ile 2011 yılları arasındaki fotoğraflarının adeta nostaljik bir albüm şeklinde yayımlandığı kitabın 3. baskısı da raflarda yerini aldı. Kitapta yer alan siyah beyaz kareler hepimizi şehrin zaman tünelinde güzel bir yolculuğa çıkaracak nitelikte.

1032596_detay

9 KALİTE BELGESİ

1871 yılında İstanbul’daki toplu ulaşımın startını veren İETT bundan tam 139 yıl sonra ürettiği hizmetin sistemler dahilinde daha kalıcı bir şekilde yürütülmesi için 2010’da kalite bilgilendirme çalışmalarına başladı.

ISO 50001 Enerji Yönetim ve Sistemi ve ISO 14064 Sera Gazı Hesaplaması ve Denetimi belgelerini alan İETT, kalite yolculuğundaki sıralamasını iki basamak daha artırmış oldu.

İETT kalite çalışmaları çerçevesinde daha önce de 7 kalite belgesi almıştı. Kurum böylece kalite belgelerinin sayısını 9’a çıkardı. İETT’nin toplu ulaşım genel gündeminde ise daha uzun vadeli enerji stratejileri de yer alıyor.

metrobusun-atalarina-nostaljik-fotoroman

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s