İETT iki kalite belgesi daha aldı


İETT iki kalite belgesi daha aldı :İETT’nin “ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Rehberi Standardı” ve “EN 13816 Tünel/Nostaljik Tramvay hatları için Toplu Taşımacılıkta Hizmet Kalitesi Standardı” belgelerini almaya hak kazandığı bildirildi.

Konuya ilişkin yazılı açıklamada, şu ana kadar farklı kategorilerde 10 kalite belgesi bulunan İETT’nin iki yeni belge daha aldığı kaydedildi.

Açıklamada, sosyal sorumluluk projeleri ve sosyal sorumluluk alanındaki hesap verebilirlik, saydamlık, etik davranış, paydaş beklentilerini dikkate almak, yasal düzenlemelere uyum, uluslararası davranış normlarına ve insan haklarına saygı ilkeleri nedeniyle işletmeye “ISO 26000” belgesi verildiği ifade edildi.

İETT’nin, tünel ve nostaljik tramvay hatlarında engelliler için erişilebilir hizmet, yolcu bilgilendirme ekranları, istasyonlara diğer ulaşım ağlarını da gösteren haritalar konulması gibi hizmetlerle “EN 13816 Toplu Taşımacılıkta Hizmet Kalitesi Belgesi” de aldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, “EN 13816 kalite belgemizi kullanıma uygunluk, erişilebilirlik, bilgi, zaman, müşteri hizmetleri gibi ilkelerimizi hayata geçirerek aldık. Kalite yolculuğumuzu devam ettirmeye kararlıyız. Geçtiğimiz yıl EFQM mükemmellik ödülünü aldık. Bu yıl EFQM ödüllerinde hem ‘Türkiye Mükemmellik’ hem de ‘Avrupa Mükemmellik’ ödülüne başvuracağız” değerlendirmesinde bulundu.

iett-iki-kalite-belgesi-daha-aldi-1

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s