Batıkent-SSK tramvay ring hattı boş çalışıyor


Batıkent-SSK tramvay ring hattı boş çalışıyor :Batıkent-SSK ring hattında bulunan 3 durak, ıssız görüntüsüyle dikkat çekiyor. Lüks villaların önünden geçen durakların boş halini görenler “Kullanılmayan yerde durağın ne işi var?” sorusuna yanıt arıyor.

MAHALLELi TEPKiLi
Tramvay hatları uzatma projesi kapsamında Batıkent’e getirilen tramvayların güzergâhı, mahallelinin beklentisini karşılamayınca, tramvaylar boş sefer gerçekleştiriyor. Mahalle sakinlerinden Eşref Günay, “ Tramvay hattını Bülent Ecevit Bulvarından geçireceklerdi. Bundan vazgeçip, lüks konutların ortasından geçirdiler. Orada yaşayanlar zaten kendi araç larıyla ulaşım sağlıyor. Hatlar uzak kalınca biz de tramvay yerine otobüs ve minibüse yöneldik” dedi.

SEFERLER BOŞ GEÇiYOR
Batıkent Mahallesi içerisinden geçen 19 Mayıs, Avcılar ve Batıkent duraklarının bulunduğu mevkilerde daha çok gelir düzeyi yüksek kişilerin ikamet etmesi ve durakların tramvay kullanımını tercih eden vatandaşlardan uzak mesafede kalması, tramvayların boş sefer yapmasına neden oluyor. Tramvaylar, vatandaşın beklediği faydayı sağlamayınca, mahalleli yetkililere, “Kullanılmayan yerde durağın ne işi var?” diyerek seslendi.

batikent-ssk-tramvay-ring-hatti-bos-calisiyor

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s