Antalya Havalimanı da raylı sisteme bağlanacak


Antalya Havalimanı da raylı sisteme bağlanacak :Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Su ve Atık Su İdaresinde (ASAT) düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, raylı sistem projelerini  anlattı.

Başkan Türel, EXPO-Meydan arasındaki 18 kilometrelik güzergahta yürütülecek raylı sistem çalışmalarına da değindi. Bu hatta Antalya Havalimanı’nın da bağlanacağını belirten Türel, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin havalimanından çıkarak, raylı sistemle EXPO ve Antalya’nın her noktasına ulaşabileceklerini kaydetti.

Bu çalışmayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Genel Müdürlüğü ile ortak yürüttüklerine değinen Türel, projelerin bakanlığa sunulduğunu açıkladı. Bakanlığın gereken incelemeleri yaptığını ve Bakanlar Kurulu kararının çıkmasını beklediklerine değinen Türel, kararın bu hafta alınabileceğini ifade etti.

Türel, yaklaşık 220 milyon liraya malolması planlanan raylı sistemde kullanılacak araçların büyükşehir belediyesi tarafından temin edileceğini, buna yönelik ihaleye de yarın çıkılacağını bildirdi.

Seçimlerden önce önemli projelerin artık halkın görüşü alınarak gerçekleştirileceğini söylediklerini hatırlatan Türel, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çalıştıklarının altını çizdi. EXPO-Meydan hattına bölgedeki 22 mahallede yapılan referandumla karar verildiğini anlatan Türel, yüzde 98,42 oranla halkın, hattın yapılmasını istediğine dikkati çekti.

Türel, halkın da onayı doğrultusunda yapımına başlayacakları üçüncü etap raylı sistem hattının Varsak Belediyesi önünden başlayıp Sakarya Bulvarı’nı takip edeceğini, Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesinden Meltem Mahallesi’ne döneceğini ve hattın Antalya Eğitim Araştırma Hastanesinde son bulacağını bildirdi.

antalya-havalimanina-rayli-sistem-geliyor

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s