Samulaş Zarar Etmiyor Geçen Yıl Kar 450 Bin TL


Samulaş Zarar Etmiyor Geçen Yıl Kar 450 Bin TL  :Zarar ediyor gerekçesiyle 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz yolculuk yapma haklarını camiye gidiyorlar bahanesiyle ellerinden almaya kalkışan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyonu’nun bu kararı tepkilere yol açarken SAMULAŞ’ın geçen yılı 450 Bin TL kar ile kapattığı öğrenildi..

65 Yaş üstü yolculara ücretsiz olan tramvaylarda gereksiz yolculuk yapıldığını belirterek “Bazı vatandaşlarımız ücretsiz olduğu için gereksiz yolculuk yapıyor. 65 üstü yolcular, Büyük Cami’de namaz kılmak için Atakum İlçesinden tramvayla gidip geliyor.. Bu durum SAMULAŞ’ın zarar etmesine neden oluyor. Bu nedenle 65 Yaş üstü yolculardan ücret alınması uygundur” diyen Sefer Arlı’nın açıkmalarının doğruyu yansıtmadığı ileri sürüldü..

İsmini vermek istemeyen üst düzey bir SAMULAŞ yetkilisi, SAMULAŞ’ın geçen seneyi 450.000 TL kar ile kapattığını ve buna rağmen zarar ettiği yönündeki açıklamaların doğruyu yansıtmadığını belirtti.

SAMULAŞ’ın hayatında hiç tramvaya binmemiş liyakatsiz ve ehliyetsiz kişilere emanet edildiğini de belirten yetkili şunları söyledi;

“Şu an yolcu sayısının zirvede olduğu bir dönem, 2 defa zam geldi. Aktarmalar ücretli oldu. SAMKART güncelleme paralı hale geldi ama zarar var! Diye açıklama yapıyorlar bu doğru değil..”

samulas-zarar-etmiyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s