Hacıosman Metro İstasyonu’ndan Belgrad Ormanına Bisiklet Yolu (Video)


Hacıosman Metro İstasyonu’ndan Belgrad Ormanına Bisiklet Yolu :İstanbul’da bisiklet kullanımı nüfusuna göre oldukça düşük seviyede. Sürücülerin iki tekerlekli araçları araçtan saymama problemi sebebiyle arabaların arasında bisikletinizle seyahat etmek oldukça güç. Çözüm bisiklet yolu gibi görünüyor. İstanbul Belediyesi’nin yeni projesi ulaşım için olmasa da spor için bisiklet kullanımını teşvik edecek nitelikte.

Sarıyer Hacıosman’dan başlayıp Bahçeköy Orman Fakültesi’ne kadar olan 6,5 kilometrelik bir bisiklet parkuru inşa edilecek. Konuya ilişkin detaylar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni bülteninde şu şekilde anlatılıyor;

Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan başlayarak, Büyükdere Bahçeköy Yolu-Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi- Valide Sultan Caddesi- Bahçeköy Orman Fakültesi güzergahını takip edip, Belgrad Ormanı girişine kadar devam eden, 6.5 kilometre uzunluğunda yeni bir Bisiklet Yolu daha hayata geçecek.

Belgrad Ormanı girişinden sonra da, halen orman içinde mevcut Bisiklet Yolu ile entegre olabilecek olan bisiklet sürücüleri; isterlerse kendi bisikletleri ile ya da istasyondaki İSPARK bisiklet kiralama sistemi ile bu güzergahta rahat ve konforlu bir biçimde bisiklet kullanabilecek.

Entegre Metro Sistemi ile Sarıyer/Hacıosman’a ulaşabilen herkes Belgrad Ormanında da bisiklet keyfi yapabilecek.Uygulama Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce hazırlanan 6.5 km. uzunluğundaki Bisiklet Yolu, mevsim şartlarının iyileşmesini müteakip Trafik Md. ve Yol-Bakım Müdürlüğü’nce hayata geçirilecek.

haciosman-metro-istasyonundan-belgrad-ormani-bisiklet-yolu-video

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s