Dünyanın en hızlı 5 treni (Foto Galeri)


Dünyanın en hızlı 5 treni :Teknoloji ve hızın birleştiği trenler, çıktığı hızlar ile dünya rekorları kırıyor. İşte, o en hızlı beş tren.

Tren yolculuğu nispeten arabalara göre daha güvenli ve hızlı olması, insanoğlu olarak trenden vazgeçemememize sebep oluyor. Tabii ki gelişen teknolojiler ile birlikte trenlerin de evrimleştiklerine şahit oluyoruz ve şuanda dünyada çok ciddi hızlara ulaşan trenler mevcut.

Ülkemizde de “Yüksek Hızlı Tren” ismi ile atılımlar yapılsa da, dünyadaki trenler ile kıyaslandığımızda daha “fıs” durumundayız. Eğer dünyanın en hızlı trenleri ile yolculuk etmek istiyorsanız gitmeniz gereken yer Asya ve Avrupa ülkeleri olmalıdır. Keza baktığımız zaman Fransa, Japonya, Almanya, Güney Kore, İspanya ve Çin gibi ülkelerin yüksek hızlı trenler konusunda ciddi atılımları olduğunu görebiliyoruz.
1-) AGV ITALO

Avrupa’nın en modern trenlerinden birisi olan AGV Italo, Astrom şirketi tarafından üretilen ve kendine has özellikler barındıran nadir trenlerden ilk durağımız. Adından da anlaşılacağı gibi, İtalya’da Napoli – Roma – Firenze – Bolonga ve Milano arasında görev yapan tren, saatte 380 km hıza ulaşıyor.

AGV tasarımlarının başlaması 1998 yılına kadar uzarken, AGV Italo ilk olarak 2012 yılında sefer yaptı. Ayrıca AGV Italo, Avrupa’da güvenlik, dayanıklılık, teknik uygunluk gibi kriterlere göre verilen Avrupa TSI Enteroperabilite standartına da en uygun tren konumunda.

dunyanin-en-hizli-5-treni

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s