Demiryollarının yeniden yapılanma komisyonu 'ndan STK’larla diyalog toplantısı


Demiryollarının yeniden yapılanma komisyonu ‘ndan STK’larla diyalog toplantısı :Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkındaki Kanunun uygulanmasına yönelik olarak, Teşekkülümüzün yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında gerekli hazırlık faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla oluşturulan Yeniden Yapılanma Komisyonu, gelinen süreçle ilgili 15 Ocak 2015 Perşembe günü TCDD örgütlü sivil toplum kuruluşlarıyla diyalog toplantısı gerçekleştirdi.

Genel Müdür Yardımcısı Vekili Adem Kayış başkanlığındaki Komisyonun Genel Müdürlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantıya sendika ve derneklerin yöneticileri katıldı.

Yeniden yapılanmayla ilgili olarak;

– Demiryolu Sektörünün Stratejik Dönüşümü,

– Yeniden yapılanan TCDD

– TCDD Taşımacılık AŞ’nin Kurulma Süreci,

– Taşınmazların Tahsis Kriterleri

– Araç Devir ve Personel Geçiş Kriterleri,

– Şebeke Bildirimi-Tahsis Ücretleri

konuları hakkında detaylı sunum yapıldı. TCDD Taşımacılık AŞ’nin kurulmasına yönelik YPK kararının çıkmasının beklendiğinin belirtildiği sunumda, bu kararın ardından Tescilinin yapılarak yılın ilk çeyreğinde devir işlemlerinin tamamlanmasının hedeflendiği kaydedildi.

KAYIŞ: KİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEK

Katılımcılardan gelen soruları cevaplandıran Komisyon Başkanı ve TCDD Genel Müdür Yardımcısı Vekili Adem Kayış, geceli- gündüzlü büyük emekler sarf ederek Teşekkülümüze hizmet eden personelin bu süreçte mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Hiçbir personelin endişelenmesine gerek olmadığını, TCDD Taşımacılık AŞ’ye geçişteki personel dağılımında önce istekli olanlardan başlanacağının altını çizen Kayış, yeterli istekli olmaması veya fazla gelmesi durumunda ise belirlenecek kriterler ışığında dağıtım yapılacağını vurguladı. Kayış, “Söz konusu kriterleri belirlemek üzere ayrı bir Komisyon kuruldu. Komisyon çalışmalarını tamamladığında STK’larla paylaşılacaktır. Nihai karar ondan sonra verilecektir. Tüm personelimizin bilmesini isterim ki; bu süreçte kimsenin yeri değişmeyecek. Unvanı ve ücreti düşmeyecek. Demiryollarımızın modernizasyonu önemli olduğu kadar personelimizin memnuniyeti de bizim için önemlidir.” diye konuştu.

TOPLANTIDA GÖSTERİLEN SUNU İÇİN TIKLAYINIZ

demiryollarinin-yeniden-yapilanma-komisyonu-ndan-stklarla-diyalog-toplantisi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s