TÜMOSAN İspanyol Demiryolu Şirketiyle Niyet Mektubu İmzalayacak


TÜMOSAN İspanyol Demiryolu Şirketiyle Niyet Mektubu İmzalayacak :Tümosan Motor ve Traktör Sanayi, tren ve demiryolu ekipmanı alanında faaliyet gösteren İspanyol şirketi Patentes Talgo ile ortak proje, girişim veya teknoloji transferi konusunda niyet mektubu imzalayacağını duyurdu.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bugün yaptığı açıklamada, “Şirketimiz bünyesinde tren, hızlı tren ve demiryolu materyal ve ekipmanlarının üretilmesi, satışı, bakım ve onarımı işlerinin yapılması amacı ile bu konuda faaliyet gösteren İspanya’da yerleşik Patentes Talgo firması ile ortak proje, ortak girişim ve/veya teknoloji transferi yapılmasına ilişkin niyet mektubu (memorandum of understanding) imzalanması hususunda mutabık kalınmıştır” denildi.

Tümosan, KAP’a dün yaptığı açıklamada da, tren ve hızlı tren ekipmanlarının üretimi, satışı ve bakımı için diğer şirketlerle görüşme kararı aldığını dün açıklamıştı.

tumosan-ispanyol-demiryolu-sirketiyle-niyet-mektubu-imzalayacak (2)

 

Reklamlar

One thought on “TÜMOSAN İspanyol Demiryolu Şirketiyle Niyet Mektubu İmzalayacak

  1. TÜMOSAN + PATENTES TALGO’nun Konyada fabrika kurarak YHT üretimine gireceği haberi sevindirici. Hele partnerin İspanyol TALGO Şirketi olması, ayrıca sevindirici. TALGO, sıra dışı ve tüm alışılagelmiş şeylerin dışı, tabuları yıkan (ör.: TALGO-PENDULAR, TALKGO Vagonları v.b.g.) Ar-Ge çalışmaları ve başarılı ürün öyküleriyle tanınır. YHT konusunda da tanınmış ve kendi yolunu kendi çizen önderlerden olduğu kesin. Şimdiye kadar ülkemiz YHT sistemleri konusunda yeterince aktif olmaması, hayret edilen nokta idi. HAYIRLI VE UĞURLU, BAŞARILI OLMASI DİLEĞİYLE.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s