TÜMOSAN hızlı tren ve tren ekipmanı üretim ve satışı planlıyor


Tümosan hızlı tren ve tren ekipmanı üretim ve satışı planlıyor :Traktör ve dizel motor üreticisi Tümosan; tren, hızlı tren ve demiryolu ekipmanlarının üretimi, satışı ve bakımı için yurtiçi veya dışında şirketlerle ortak proje veya girişim konusunda görüşmeler yapma kararı aldığını açıkladı.

Traktör ve motor üreten, ayrıca yurtiçinde geliştirilen Altay tankının güç grubu üzerinde çalışan şirketin açıklaması Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer aldı. Borsa İstanbul’da işlem gören şirketin hisseleri bu açıklama ile tavan yaptı. Şirketin hisse değeri yüzde 11.6 arttı.

Altay tankına şanzıman ve motor üretecek

Tümosan, geçtiğimiz yıl da Altay Tankı Güç Grubu (motor ve şanzıman) Geliştirilmesi İhalesi’ni kazanmıştı. Savunma Sanayii İcra Komitesi, 6 Ağustos 2014 tarihinde teklif değerlendirmelerini tamamlaması ile birlikte Altay Tankı Güç Geliştirme Projesi için TÜMOSAN ile sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verdiğini duyurmuştu. Proje için dizel motor üreticisi şirket en kısa sürede en uygun fiyatla ve en fazla yerli katkı ile projeyi gerçekleştir-meyi taahhüt etmişti.

tumosan-hizli-tren-ve-tren-ekipmani-uretim-ve-satisi-planliyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s