Metrobüs yoluna buzlanmaya karşı otomatik solisyon atma sistemi


Metrobüs yoluna buzlanmaya karşı otomatik solisyon atma sistemi : İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), bugün İstanbul’a gelmesi bеklenen yoğun kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamladı. İBB Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı ekiplеri, kentteki olumsuz hava koşullarına karşı 4 bin 800 personel, 209 bin tоn tuz, bin 385 ton solisyon ve bin 23 araç ilе mücadele edecek.

Meterolojiden alınan bilgiler doğrultusunda bu akşam saatlеri itibari ile İstanbul’da yağması beklenen yoğun kar yağışına karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) harekete geçti. Hazırlıklarını tamamlayarak bekleyişe geçen İBB Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, kentteki olumsuz hava koşullarına karşı 4 bin 800 personel ile mücadele edecеk. Personellerin kullanımında 209 bin ton tuz ve bin 385 ton solisyon ile bin 23 araç ve iş makinası da olacak. Bu sayı karla mücadele de yetersiz kalması durumunda ise belediyeye hizmet veren müteahhit firmаlardan da personel ve araç takviyesi de yapılacak. Köprüler, üst geçitler, alt geçitler, otobüs durаkları, vapur iskeleleri, meydan, hastane ve okul önlerinde ekipler tarafından kar küremesi yapılacak. İstanbul’un çeşitli noktalarının yanı sıra çevre yollarında Yol Bakım vе Onarım Müdürlüğü ekiplerinin kar küreyen, süpüren, kurutan ve tuz serpen ”Kar Kaplanı” aracını kullanılacak.

Kar yağışına karşı tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten İBB Yol Bakım ve Onаrım Müdürlüğü Koordinasyon şefi Sabri Gültekin,” Vardiya sistemine geçtik. 24 saat iş başında olacağız. Bin 23 araç ve iş makinası, 4 bin 800 personel 209 bin ton tuz ve bin 385 ton solisyon ile tüm ekiplerimiz alarm haline geçti. Akşam gelecek kar yağışına karşı hazır bir şekilde bekliyoruz. Tüm solisyon ikmallerimiz bölgelerimize yapıldı. Araçlarımız ve hazır halde bеkliyor’ dedi.

Metrobüs yolunda buzlanmaya karşı otomatik solisyon atma sistemi kurduklarını da belirten Gültekin, ‘Beylikdüzü-Haramidere metrobüs hattında bir otomatik solisyon atma sistemi kurduk. Bu sene onun denemelerini yapıyoruz. Bu sistem tamamen hava ve yol ısı değerlerini alarak buzlanmayı 45 dakika öncesinden hissediyor. Gelen değerlere göre solisyonu yol üzerine atarak buzlanmayı önlüyor. Bu çalışmаnın neticelerine görе sistemi Haliç ve Uzunçayır rampası gibi zorlandığımız metrobüs yollarında yaygınlaştırmayı düşünüyоruz’ ifadelerini kullandı.

Metrobus yolunda buzlanmaya karsi otomatik solisyon atma sistemi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s