Hızlı tren projesi Kayserinin kalkınması için çok önemli


Hızlı tren projesi Kayseri’nin kalkınması için çok önemli :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın Antalya’yı, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri’ye bağlayan bir turizm hızlı tren hattını inşa etmeyi planladıkları açıklamasının ardından değerlendirmede bulunan Kayseri Ticaret Odası Başkanı (KTO) Mahmut Hiçyılmaz, “Hızlı tren projesinin Kayseri’nin kalkınması için önemli olduğunu ve bu projenin gerçekleşmesiyle bölgenin kalkınacağını düşünüyorum” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan dün düzenlediği basın toplantısında Antalya’yı, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri’ye bağlayan bir turizm hızlı tren hattını inşa etmeyi planladıklarını açıklamıştı. Bakan Elvan’ın yaptığı açıklamayı değerlendiren Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Bir ilin kalkınması için ulaşım önemlidir. Kayseri otoyol alanı üzerinde değildir. İstanbul, Ankara, Gaziantep’e bakıldığında otoyol hattı olan yerlerin daha büyük gelişme içerisinde olduğu görülmektedir. Bizde ulaşım noktasında gelişme gösteren bir il olabilmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Hiçyılmaz ayrıca, “Hızlı tren bir ilin gelişiminde önemlidir. Bu bağlamda Konya, Ankara, Eskişehir arasında çalışan hızlı trenin bu bölgelerin ekonomik kalkınmışlığına katkı sağladığını görmekteyiz. Ankara-Sivas hattı üzerine Kayseri hattının yapılması gündemimizde fakat bundan daha önemlisi Erciyes’te kayak turizmi yatırımlarına anlam kazandırmak bakımından turistlerin Antalya bölgesinden Kayseri’ye gelmelerini, Kayseri’den de Antalya’ya gidebilmelerini sağlayacak. Antalya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri hattının yapılması gerektiğini daha öncede söylemiştik. TÜBİTAK’ın Bilim ödüllerinin yapıldığı, Cumhuriyet Sarayındaki resepsiyonda Sayın Lüfti Erhan’la görüşme yaptığımızda bu senenin programında olduğunu söylemişti. Bakanımız açıklamasında Antalya-Kayseri arasındaki turizm hızlı hat treninin yapılacağını açıkladı.

Hızlı tren projesinin Kayseri’nin kalkınması için önemli olduğunu ve bu projenin gerçekleşmesiyle bölgenin kalkınacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

kto-baskani-mahmut-hicyilmaz-aciklamasi

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.