İstanbul – Ankara arası ulaşım 90 dakikaya düşecek (Video)


İstanbul – Ankara arası ulaşım 90 dakikaya düşecek :Lütfi Elvan, İstanbul Ankara arasında hizmet veren YHT hattının daha da hızlanarak 3 saat 45 dakikadan 90 dakikaya indirileceğini açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Lüfü Elvan CNN Türk’e konuk oldu. Elvan, Ankara – İstanbul arasında hizmet veren Yüksek Hızlı Tren’i yeni bir hatla daha da hızlandıracaklarını açıkladı.
3 SAAT, 90 DAKİKAYA İNECEK

Ankara – İstanbul arası sefer yapan hızlı tren Eskişehir üzerinden Pendik’e ulaşıyor. Bu mesafeyide şu anda 3.5 saat ile 3 saat 45 dakika arasında kat edilebiliyor. Bakan Elvan yapılacak yeni hatla zamanın yarıdan da fazla bir oranda kısalacağını açıkladı.
YENİ HATTIN GÜZERGAHI

Hat, doğrudan İstanbul’dan Ankara’ya uzanacak. Bakan, yeni hatın Sincan Köseköy arasından geçeceğini söyledi. Köseköy’de inşa edilecek Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı olacağını fizibilite çalışmalarının da tamamlandığını belirtti. Projenin yap işlet devret modeli ile inşaa edilebilmesi için özel firmalarlada projeyi paylaştıklarını anlattı.

HIZI DAHA YÜKSEK OLACAK

Lütfi Elvan, yeni hattaki yüksek hızlı trenin 350 kilometre sürat yapacağını, Ankara – İstanbul arasını 1 saat 15 dakika ile 1 buçuk saat arasında kat edeceğini belirtti.
ANKARA İSTANBUL ARASI UÇAK OLMAYACAK

Lütfi Elvan, proje hayata geçtiğinde Ankara – İstanbul arasında artık uçak seferlerine gerek kalmayacağını belirtti. Elvan, uçak için indi-bindisiyle ortalama 2,5 saat zaman kaybedildiğini yeni hatla bundan tasarruf edileceğinin altını çizdi.
OTOBÜSLERDE BİTECEK

Lütfi Elven proje hayata geçtiğinde Ankara – İstanbul arasında seyahat edeceklerin otobüs yada kendi araçlarını tercih etmeyeceğini söyledi.
MEGA PROJE MÜJDESİ

1 ay içerisinde İstanbul trafiğini rahatlatacak sürpriz, mega bir projeyi açıklamayı planladıklarını bildirdi.
İSTANBUL TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Elvan, “İstanbul’un yine trafiğini rahatlatmaya yönelik olarak bazı projeler üzerinde çalışıyoruz.Özellikle gerçekten geniş halk kitlelerinin bir noktadan, başka bir noktaya seyahat ettiği kesimlere yönelik trafiği daha da rahatlatıcı, vatandaşlarımıza nefes aldırabilecek proje üzerinde çalışıyoruz. Onu belki Sayın Başbakanımızla birlikte açıklamayı düşünüyoruz, biraz zamana ihtiyacımız var. 1 ay içerisinde açıklarız diye düşünüyoruz. İstanbul trafiğini rahatlatacak sürpriz bir proje, mega proje ve İstanbul trafiğini de önemli ölçüde rahatlatacak olan bir proje.” diye konuştu.

istanbul-ankara-arasi-90-dakikaya-dusecek

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.