Edirne Hızlı Tren Projesi İçin Bakan Müezzinoğlu’na Teşekkürler


Edirne Hızlı Tren Projesi İçin Bakan Müezzinoğlu’na Teşekkürler :Hızlı Tren ve Havaalanı konusunda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun destekleri kendini göstermeye başladı. Hızlı Tren için 2015 yılında ihaleye çıkılıyor.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Edirne için verdiği çabalarının karşılığı alınmaya başlandı. Hızlı Tren ve Havaalanı konusunda çalışmalar Bakan Müezzinoğlu’nun desteği ile hız kazanırken, hızlı tren ihalesinin bu yıl içinde yapılacağı açıklandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “İstanbul’u Edirne üzerinden Kapıkule’ye kadar hızlı tren ile bağlayacaklarını belirterek, “2015 yılında bunun ihalesine çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

HIZLI TREN İHALESİ YAPILACAK

Bakan Lütfi Elvan, “Biz il il dolaşıyoruz. Vatandaşlarımızın en öncelikle tercihi yüksek hızlı tren. Sanayicilerimizle bir araya geliyoruz, biz hızlı tren istiyoruz, yük amaçlı olarak. Biz OSB’nin hızlı tren hattına bağlanmasını istiyoruz diyorlar”” şeklinde konuştu.

Bakan Elvan, “Sınır kapılarımızı hem demiryolu açısından, hem de karayolu açısından güçlendireceğiz. Bulgaristan ve Yunanistan’la olan karayolu, demiryolu bağlantımız, Habur’daki bağlantımız, Gürcistan ile bağlantımız. Sınırımızda yer alan ülkelerle altyapı bağlantımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Bu çerçevede İstanbul’u Edirne üzerinden Kapıkule’ye kadar hızlı tren ile bağlayacağız. 2015 yılında bunun ihalesine çıkmayı hedefliyoruz. Kapıkule’ye Bulgaristan sınırına hızlı tren ile bağlantıyı sağlamış olacağız. Mega projelerimiz arasında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Köprümüz, bu köprü üzerinden geçecek demiryolu hattımız da bu hat ile bağlanacak” dedi.”

edirne-hizli-tren-projesi-icin-bakan-muezzinogluna-tesekkurler

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s