Turizmin merkezine de hızlı tren


Turizmin merkezine de hızlı tren :Hükümetin hızlı tren çalışmaları devam ederken, yeni güzergahlar yatırım programı kapsamına alınıyor.

Turizm sektörü için büyük önem taşıyan İstanbul-Antalya Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı’na ilişkin yol haritası da netleşiyor. İstanbul’u Eskişehir-Kütahya-Afyon üzerinden bağlayacak hatta ilişkin adımlar atılmaya başladı. Kalkınma Bakanlığı’ndan edinilen bilgilere göre Eskişehir-Kütahya-Afyon’un 2015 yatırım programına alınması için teklif yapıldı.

Turist sayısı artacak

Kalkınma Bakanlığı’nın Ulaştırma Bakanlığı’nın teklifini onaylaması ile birlikte yatırımlar başlayacak. Projenin ikinci ayağı olan Burdur-Antalya Hattı’na ilişkin proje üzerinde çalışılıyor. Toros Dağları geçişi sebebiyle yatırımların başlamasının birkaç yılı alabileceği ifade ediliyor. İstanbul’u Antalya’ya bağlayacak proje için Eskişehir’den sonra yaklaşık 400 kilometrelik bir hat döşenecek. Hattın tamamlanması ile birlikte İstanbul’dan Antalya’ya 4,5 saatte ulaşım sağlanabilecek. Taşımacılıkta ezberleri bozacak yatırımla hızlı tren ile turizm sektörüne de büyük katkı sağlanması planlanıyor. Yeni hatların devreye girmesiyle birlikte güzergahta bulunan şehirlere gelen turist sayısının artması bekleniyor.

turizmin-merkezine-de-hizli-tren

Reklamlar

One thought on “Turizmin merkezine de hızlı tren

  1. karamandan da silifke taşucu mersin yönüne ulaşılarak KKTC ye alternatif ulaşım sağlanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s