TCDD'den "Demiryollarında Fişleme Komedisi" başlıklı habere açıklama


TCDD “Demiryollarında Fişleme Komedisi” başlıklı yazıya açıklama yaptı :”Kurumdaki ortam, mesai arkadaşlığı ötesine geçmiş dostluk ve işbirliğinin ön planda tutulduğu bir kurum kültürüyle sağlanmıştır” – ”Bu kültürde personelin karakteri, siyasi düşünceleri hiçbir zaman dikkate alınmaz”

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD), kurumdaki ortamın dostluk ve işbirliğinin ön planda tutulduğu kurum kültürüyle sağlandığını belirterek, bu kültürde personelin karakteri ve siyasi düşüncelerinin hiçbir zaman dikkate alınmadığını bildirdi.

TCDD’den yapılan yazılı açıklamada; bir ulusal gazetede bugün yer alan “Demiryollarında ‘Fişleme’ Komedisi” başlıklı haber üzerine açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Haberde, TCDD bünyesinde hizmet veren bazı bürokratların “ağzı bozuk, olumsuz, pasif” gibi asılsız sıfatlarla fişlendiği iddialarına yer verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“TCDD 158 yıllık tecrübesiyle demiryolu işletmeciliği yapan, alanında tek konumunda ve teknik yeterliliğin ön planda tutulduğu köklü bir kurumdur. Kurumda demiryolu işletmeciliğini gerçekleştiren personelin birbiriyle dayanışma halinde ve 24 saat faal olması gerekmektedir. Bu ortam mesai arkadaşlığı ötesine geçmiş dostluk ve işbirliğinin ön planda tutulduğu bir kurum kültürüyle sağlanmıştır. Bu kültürde personelin karakteri, siyasi düşünceleri hiçbir zaman dikkate alınmaz. Demiryolu hizmetlerinde emniyet ve kalitenin sağlanması için her personel birbirine destek olacak özen ve itina ile çalışmaktadır.”

Söz konusu gazetenin hiçbir belgeye dayanmayan iddialarının asılsız ve maksatlı olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere de yer verildi:

“Demiryolu trafiği gibi hayati hizmetler yürüten TCDD’ye yönelik böylesi saldırılar, personel arasında huzursuzluk çıkarmak ve çalışma barışını bozmak amacına hizmet vermektedir. Ulusal yayıncılık ve etik değerleri ön planda tutan her saygın gazete, kamu kurumlarını böyle asılsız iddialarla yıpratmaktan uzak durmalıdır. Sipariş ve maksatlı olduğu her halinden belli olan bu tip haberlerin vatandaşlarımız tarafından ciddiye alınmamasını tüm demiryolu camiası adına arz ederiz. Personelimiz arasındaki mesleki dayanışma ve kurum kültürünün bu tip basit oyunlarla bozulamayacağını tekrar vurgulamaktayız.”

tcdd-demiryollarinda-fisleme-komedisi-baslikli-yaziya-aciklama-yapti

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s