İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu Yaya Üst Geçidi Kaldırıldı


İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu Yaya Üst Geçidi Kaldırıldı :İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Metro İstasyonu önündeki yaya üst geçidi artık yok. Yayaların geçişleri daha önce olduğu gibi güvenli bir şekilde metro alt geçidi ile sağlanıyor.

Büyükdere Caddesi üzerinde bulunmakta olan İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu önündeki yaya üst geçidi kaldırıldı. Yayaların geçişleri daha önce olduğu gibi metro alt geçidi ile sağlanıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatı ile ana arterler üzerinde bulunmakta olan yaya üst geçitleri kaldırılmaya devam ediyor. Yayaların rahat geçişlerini sağlayabilmek amacıyla Sirkeci ve Pertevniyal üst geçitlerinin arkasından İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu önündeki yaya üst geçidi kaldırıldı.
Yaklaşık 100 ton ağırlığındaki üst geçidin söküm çalışmaları 3 Ocak 2015 Cumartesi gece yarısı başladı. İki etap şeklinde yapılan çalışmaların birinci etabı sabaha kadar sürdü. İlk gece ana yürüme yolu ve kolonlar söküldü. Pazar gece yarısı başlayan ikinci etap çalışmalarında ise köprünün kalan parçaları kaldırıldı.

YAYA GEÇİŞLERİ METRO ALT GEÇİDİ İLE SAĞLANIYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, söz konusu bölgede İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu alt geçidi bulunduğu için yaya üst geçidinin kaldırılmasının arkasından yayaların geçişlerinde herhangi bir aksama olmuyor. Yayalar metro alt geçidi ile kolaylıkla geçişlerini sağlıyor. Köprünün güvenli bir şekilde söküm ve kaldırılma çalışmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı.

itu-ayazaga-metro-istasyonu-yaya-ust-gecidi-kaldirildi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s