Ulaşımda Hareketli bir yeni yıl bizi bekliyor


Ulaşımda Hareketli bir yeni yıl bizi bekliyor :Boğaz’ın altından otomobil geçecek, hızlı tren Sivas’a ulaşacak .Hızlı trenle İstanbul-Sivas 6 saate düşecek . Avrasya Tüneli ile otomobiller bu yıl Boğaz’ın altından geçmeye başlayacak

Ulaşımda dev projelere imza atan Hükümet 2015 yılında yeni projeleri devreye almaya hazırlanıyor. Yüksek Hızlı Tren 2015 yılında Sivas’a kadar ulaşacak. Ankara-Sivas hattı herhangi bir olağanüstü durum olmazsa 2015’in sonunda ilk yolcularını taşımaya başlayacak. 406 kilometrelik hattın devreye girmesiyle İstanbul-Sivas arası 6 saate kadar düşecek. Gebze-Halkalı arasındaki 76 kilometrelik demiryolu projesi de 2015’de tamamlanacak. Gebze-Halkalı arasındaki 76 kilometrelik demiryolu projesinin tamamlanmasıyla iki hat arasındaki mesafe 80 dakika azalacak. 2015’te devreye alınacak diğer önemli bir projede Avrasya Tüneli. Marmaray’a komşu olacak tünel sayesinde günde 100 bin araç Boğaz’ın altından geçecek. Ortalama 100 dakika olan Kazlıçeşme-Göztepe ulaşımı 15 dakikaya inecek. Avrasya Tüneli’nin yanı sıra 106 tünel projesi tamamlanarak hizmete girecek. Mevcut tünellerin uzunluğu İstanbul ile Edirne arasındaki mesafeye eş. 106 proje daha tamamlandığında uzunluk, İstanbul-Çankırı kadar olacak.

Bunların yanı sıra 29 Mayıs 2013’te temeli atılan 3. köprü, İstanbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak. 58.5 metre genişliğindeki Yavuz Sultan Selim Köprüsü, geliş ve gidişleriyle 8 şeritli olacak. Köprünün ortasında ise 2 şeritli tren yolu bulunacak. Bin 408 metrelik orta açıklığı ile üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsü, 321 metre yüksekliğiyle de dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olacak.

ulasimda-hareketli-bir-yeni-yil-bizi-bekliyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.