TCDD Bugün’ün Marmaray vagonları ile ilgili haberi yalanladı


TCDD Bugün’ün Marmaray vagonları ile ilgili haberi yalanladı :Bugün gazetesinin “Marmaray’da Milli Servet Çürüyor” başlığıyla attığı habere Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan yalanlama geldi.

Gazete, 29 Ekim 2013 tarihinde hizmete giren Marmaray’da uygun ray sistemi olmadığı için 38 adet 10’lu vagonun çürümeye terk edildiğini bu yüzden de “milli servetin çürüdüğünü” iddia etmişti.
BUGÜN’E JET YALANLAMA

Haberin medyada yer almasından sonra TCDD’den bir basın açıklaması geldi. Marmaray’ın açıldığından bu yana 52 milyon vatandaşımıza hizmet ettiğini belirten TCDD, bahsi geçen trenlerle ilgili “Habere konu araçların üretim süreçleri tamamlanmamış, araç üstü ekipmanları takılmamıştır. Yüklenici/üretici sorumluluğunda olan araçlardır” dedi.

İşte TCDD’den gelen o açıklama;

“Bugün bir gazetede yer alan “Marmaray Araçları” ile ilgili haber incelenmiştir. Konuyla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Marmaray 29 Ekim 2013’te açılmış ve bugüne kadar 52 milyon vatandaşımız Marmaray’la yolculuk yapmıştır. Günlük 272 sefer yapılmakta 172 bin vatandaşımız Marmaray’la seyahat etmektedir.

Çalışan araçlar test süreçleri tamamlanarak teslim alınan araçlardır. Habere konu araçların üretim süreçleri tamamlanmamış, araç üstü ekipmanları takılmamıştır. Yüklenici/üretici sorumluluğunda olan araçlardır.

Test süreçleri tamamlanıp TCDD’ye teslim edildiğinde bu araçlar hizmete alınacaktır. Haberdeki iddialar gerçek dışıdır.”

TCDD Bugün'ün Marmaray vagonları ile ilgili haberi yalanladı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s