Çorum Demiryolu süreci takibimizde


Çorum Demiryolu süreci takibimizde :Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şubesi Başkanı Rumi Bekiroğlu, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu makamında ziyaret etti.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şubesi Başkanı Rumi Bekiroğlu, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu makamında ziyaret etti.

Bekiroğlu, ziyaretinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, Çorum ve bölgenin en büyük taleplerinden bir tanesi olan “Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale” demiryolunun 62. Hükümet Programına alınmasına, verilen destek ve katkıdan dolayı Uslu’ya teşekkür etti.

Uslu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İsmet Paşa’nın 15 Mayıs 1925 tarihinde Çorum’a yaptığı ziyarette Vatandaşın “Ümranyolu -Şimendifer” talebini lüzumlu bir ihtiyaç görmüş “bunu temine gayret edeceklerini vaat buyurmuştur.” (20 Mayıs 1925 – Çorum Gazetesi) 89 yıl önce İsmet Paşa’nın verdiği bu vaadi gerçekleştirmek için ilk adım yine AK Partili kadrolara nasip olmuştur. Süreci Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte yakından takip edeceğiz. İlimize ve bölgemize tekrar hayırlı olsun” dedi.

Uslu, “Uyumlu bir ekip çalışması yapılması halinde sorunlar çözümsüz, çözümlerde imkânsız değil. Yeter ki, memleket meselelerini şahsi ikbal kavgamızın önünde tutabilme başarısı gösterebilelim. Bu uyumlu çalışma devam ettiği takdirde, ister siyasal isterse sosyal ya da ekonomik alanda faaliyet yapalım mutlaka uyumlu, coşkulu, ortak aklı kullanıyor olmamız lazım” dedi.

demiryolu_sureci_takibimizde

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s