Samsun-Kalın Demiryolu Hattının Modernizasyonuna Sayılı Günler Kaldı


Samsun-Kalın Demiryolu Hattının Modernizasyonuna Sayılı Günler Kaldı :Samsun’un tek demiryolu ulaşım hattı olan Samsun-Sivas Demiryolu 32 ay süre ile trafiğe kapatılarak bakıma alınacak.

“Samsun-Kalın Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesi” kapsamında; Samsun – Kızılca ve Kızılca – Kalın arası yol, hat kesirleri itibariyle ayrı ayrı olarak 2015 yılından itibaren hattın farklı tarihlerde 32 ay boyunca kapanmasına sayılı günler kaldı.

Demiryolu Genel Müdürlüğü Yük Dairesi Başkanlığının 24 Temmuz 2014 tarihinde yayımladığı bildirisinde, “Samsun-Kalın demiryolu hattının modernizasyonu projesi kapsamında Samsun-Kalın arası yol, Samsun-Kızılca-Kalın arası yol hat kesimleri itibariyle ayrı ayrı olarak 2015 yılından itibaren 32 ay süre ile tren trafiğine kapatılması planlanmaktadır. Söz konusu proje ile ilgili ihale ve yer teslim işlemlerinin tamamlanmasını müteakip, işin 2015 yılı Ocak ayı itibariyle başlaması hedeflenmiştir. Proje başlangıcından 122. güne kadar hat kapatılmayacaktır Samsun-Kızılca hat kesiminde 123. Günden 487. Güne kadar işletmecilik yapılmayacak olup hat kapatılacaktır. 488. günden 974. güne kadar 5 gün yüklenici firma çalışacak ve 2 gün işletmecilik yapılacaktır. Kızılca-Kalın hat kesiminde, 487 güne kadar hat işletmeye kapatılmayacaktır. 488. Gün ile 852 günler arasında hat işletmeye kapatılacaktır. 853. gün ile 974. Günler arasında 5 gün yüklenici firma çalışacak ve 2 gün işletmecilik yapılacaktır. Proje süresince Samsun-Gelemen arası hat trafiğe açık tutulacaktır. Bu itibarla, Samsun-Kalın arası işyerlerimize ve bu işyerlerimizden yük taşıması gerçekleştiren müşterilerimizin 2015 yılı ve sonrası planlamalarını buna göre yapmaları gerekmektedir” denilmişti.
1
2
3
443612

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s