Kanal İstanbul projesi Arnavutköy’de Arsa Değerini 4 Kat Arttırdı


Kanal İstanbul projesi Arnavutköy’de Arsa Değerini 4 Kat Arttırdı :Marmara Denizi ve Karadenizi suyolu ile birleştirecek bir proje olan Kanal İstanbul projesi, Arnavutköy arsa fiyatlarını son bir yıl içinde iki ile dört kat arasında artırdı. Candaroğlu Gayrimenkul Danışmanlık Uzmanı Mustafa Candaroğlu, İstanbul Boğazında gemi trafiğini rahatlatacak olan bu projenin bölgede arsa değerleri üzerinde önemli oranda artışa neden olduğunu vurguladı.

Marmara Denizi ve Karadenizi suyolu ile birleştirecek bir proje olan Kanal İstanbul projesi, Arnavutköy arsa fiyatlarını son bir yıl içinde iki ile dört kat arasında artırdı.

Candaroğlu Gayrimenkul Danışmanlık Uzmanı Mustafa Candaroğlu, İstanbul Boğazında gemi trafiğini rahatlatacak olan bu projenin bölgede arsa değerleri üzerinde önemli oranda artışa neden olduğunu vurguladı.

Halk arasında çılgın proje olarak tanınan Kanal İstanbul’un İstanbul’da bir adet yeni ada ve iki yeni yarım ada oluşturacağını belirten Candaroğlu, 2023 yılına kadar iki kentin oluşacağını ve bu tarihte Marmara Denizi ile birleşeceğini de sözlerine ekledi.

Yatırımcının Yeni Gözdesi Arnavutköy

Kanal İstanbul projesi ile birlikte, 3. Havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu güzergâhının da bu bölgede konumlandırılacak olmasının bölgenin önemini artırdığını, aynı zamanda bölgede arsa fiyatlarının tavan yaptığını dile getiren Candaroğlu’na göre, yükseliş hızını kesmeden gelecek yıllarda da aynı oranı koruyarak yatırımcıya kazanç sağlayacak.

Arnavutköy arsa değerlerindeki bu tırmanışın talepleri de beraberinde getirdiğini sözlerine ekleyen Candaroğlu, sektörde önemli gelişmelerin de devam edeceğinin bir müjde olduğunu vurguladı. Sosyal hayat ve iş alanında değişimi her geçen gün daha çok yaşayan bölgede, imara açılan ve arsaya dönüşen arazilerin son beş yılda yüzde yüz artış sağladığını dolayısıyla önümüzdeki yıllar için de aynı durumun söz konusu olacağını sözlerine ekleyen Candaroğlu, şimdiden dört kat artış yakalayan yerler olduğunun da altını çizdi.

Özellikle Arnavutköy ilçesinde Bolluca, Boğazköy, Haraçcı, Yeniköy ve Taşoluk mahallerinin yatırımcının yeni gözdesi olarak nitelenmesinin bir tesadüf olmadığını, master çalışması ardından bölgenin daha da canlanacağını dile getiren Candaroğlu, kendi düşüncesine göre böylece afet riskinin de bertaraf edileceğini dile getirdi.

Proje sınırı da getirilen Arnavutköy arsa yapılandırmasında yeni yerleşim amacına uygun olarak yirmi dört bin hektar alanın var olduğunu söyleyen Candaroğlu, bu sınır içinde Eyüp, Başakşehir, Avcılar, Bakırköy ve Esenler ilçelerinin yanı sıra en gözde yer olarak Arnavutköy’ün de yer aldığını ifade etti.

2018 Yılında bitirilmesi planlanan 3. Havalimanı projesi ve 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yolu dışında bölgede 2014 ile 2019 yılları arasında E-5 Karayolu – TEM otoyolu –Arnavutköy Merkez ve inşaatı da bulunuyor. Ayrıca bir diğer çalışma ise 3. Havalimanı istikametinde yer alan metro hattı.

Yaklaşık yirmi yıldır bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmetleri verdiklerini de sözlerine ekleyen Mustafa Candaroğlu, kurumsal olarak hareket ettiklerini ve yatırımcıların kendilerine gelmeden önce araştırma yapmaları için web sitelerinde güncel olarak bilgilendirme sunduklarını da sözlerine ekledi. Candaroğlu, http://www.candaroglu.com/emlak/ adresinde bölge ile ilgili tüm detaylara yer verdiklerini de ayrıca dile getirdi.

kanal-istanbul-projesi-arnavutkoyde-arsa-degerini-4-kat-arttirdi

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s