Cumhurbaşkanı Konya-İstanbul YHT hattı açılışında konuşuyor


Erdoğan’ın Konya-İstanbul YHT hattı açılış töreni konuşması :Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamaları ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya-İstanbul hızlı tren hattı açılışında halka hitap ediyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

PAKİSTAN HALKINA BAŞSAĞLIĞI
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına Pakistan’da okula yapılan saldırıya duyduğu üzüntüyü dile getirerek başladı. Erdoğan Pakistan halkına başsağlığı dileyerek, yaralılara acil şifalar diledi.

– Konya’ya bir teşekkürüm var. 9 Ağustos’da Konya’da muhteşem bir buluşma gerçekleştirdik. Konya’daki o muhteşem final benim için çok değerli. Konya’da yaptığım son miting Başbakan olarak yaptığım son mitingdi. Burada bir dönemin kapanışını ve bir dönemin başlangıcını yaptık. 10 Ağustos’da da Konya kendisinden bekleneni yaptı ve milletin adamına, Milli iradeye sahip çıktı.

– Bugün HZ. Mevlana’nın 741. Vuslat günündeyiz. Bugün Konya’nın en büyük kapalı spor salonunda bur vuslatı kutlayacağız.

KARANLIKTAN BESLENENLER RAHATSIZ OLDU
Bu ülkeye hiç kimse istikamet çizemez. Bizim 12 yıl boyunca attığımız adımlar bazılarını çok rahatsız etti. Bu ülkenin yolsuzluğundan yoksulluğundan beslenenler rahatsız oldular. Eski Türkiye’ye istediği gibi istikamet çizenler mazlumların ses olmamızdan rahatsız oldular. Bu dünyada, bu denklemde biz de varız dedik. Türkiye’ye istikamet vermekten vazgeçeceksiniz dedik onlar bunlardan rahatsız oldular.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamaları ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya-İstanbul hızlı tren hattı açılışında halka hitap ediyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

18 MİLYON KİŞİ HIZLI TREN KULLANDI
-Bugün bir başka adım atıyoruz ve hızlı tren halkasına Konya’yı da ekliyoruz. Hasret bugün vuslata dönüşüyor. Bugünden sonra artık Konya ve İstanbul arası 4 saat 15 dakika. 2009’dan bugüne bütün yüksek hızlı tren hatlarından 18 milyon yolcu taşındı. Sadece Ankara-Konya hattını 5.5 milyon vatandaşımız kullandı. Bugün başlayan Konya-İstanbul hattının tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu hatların tamamlanmasında sefere başlamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

-Bu ülke yakın tarihinde çok büyük acılar çekti çok büyük sorunlar yaşadı. Bu ülkede ağır sonları derin sorunları yaşamak zorunda bırakıldık. Batıda yaşanan kalkınmayı sadece seyretmek zorunda kaldık. Ulaştırmada o dar yollarda büyük sıkıntılar çektik, Eğitimde ve sağlıkta insanımız insan yerine konamadı. O SSK’nın malum genel müdürlerinin olduğu yılları düşünüyorum. Ben sağlam girip de hasta çıkılan hastaneleri biliyorum. Hızlı trenleri sadece televizyonda görebiliyorduk. Biz insanın insan olarak yaşadığı görüntüleri sadece uzaklarda görebiliyorduk.

12 YIL BOYUNCA NE YAPTIYSAK MİLLETİMİZ İÇİN YAPTIK
Bu kötü gidişata dur diyecek siyasete dur deniyor, partiler kapatılıyor darbeler yapılıyordu. Biz milletimize hizmet etme aşkımızı kaybetmedik. Onların bir hesabı varsa Allah’ında bir hesabı vardır, Milletin de bir hesabı vardır. Darbeler planladılar geçit vermedik.Tuzaklar kurduklar, biz o tuzaklara düşmedik. 12 yılda Türkiye’ye çok büyük değişim yaşattık.

İSTANBUL KONYA ARASI RABİA OLACAK
Rabbim yol arkadaşlığımızı uhuvetimizi kardeşliğimizi bozmasın inşallah. Bugün Hz. Mevlana2nın vuslatının 741. yılında, Konya’nın en büyük kapalı spor salonunda bunu kutlayacağız inşalah. İki kadim başkentin vuslatını gerçekleştiriyoruz. Artık Konya ile İstanbul’u da halkaya ekliyoruz. Eyüp Sultan Hazretleri olmak üzere bugün Mevlana başta olmak üzere Konya’nın manevi liderleriyle kucaklaşıyor. Bugünden itibaren Konya ve İstanbul arası ne 10 saat n ede 13 saat. 4 saat 15 dakika. Kısa bir süre sonra inşallah rabia olacak.
Tüm bu hatları bitirecek Türkiye’yi çok daha büyük bir ulaşım kolaylığına kavuşturacağız. Başta Başbakanımız ve ardından Ulaştırma Bakanımız olmak üzere bu hatların tamamlanmasında sefere başlamasında emeği geçen her kurumumuza teşekkür ediyorum.

erdoganin-konya-istanbul-yht-hatti-acilis-toreni-konusmasi

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s