Konyanın Yeni Tramvayı Eskisini İteledi


Konyanın Yeni Tramvayı Eskisini İteledi :Konya’da bildik tramvay manzaralarından biri daha yaşandı. Sabah işe gidiş saatinde arızalanan tramvayı yeni tramvay iteleyerek bakım merkezine götürdü. Olan yine vatandaşa oldu.

Konya’da sürekli hale gelen tramvay arızalarına bir yenisi daha eklendi. Arıza yapan eski tramvayı, yeni tramvay iterek tramvay bakım merkezine götürdü. Vatandaşların sabah işe gidiş saatlerinde meydana gelen arızadan sonra yaklaşık bir saat sonra tramvay hattı işler hale geldi. İşlerine, okullarına geç kalan vatandaşlar, “Tramvay arızaları Konya’mız için vazgeçilmez bir gelenek haline geldi. Konya Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.

“KRONİK BİR SORUN”

Tramvay arızaların Konyalı vatandaş için kronik bir sorun haline geldiğini belirten başka bir vatandaş ise, “Biz işlerimize, çocuklarımız ise okullarına tramvay arızası yüzünden geç kalmaya artık alıştı. Benim merak ettiğim konu bu tramvayların arıza yapıp yapmayacağı neden ön görülemiyor. Tramvay bakımları yapıldığı halde neden hala bozulma potansiyeli olan tramvaylar yolcu taşıma seferlerine çıkıyor” şeklinde konuştu.

“ESKİSİNİN YARDIMINA YENİSİ KOŞUYOR”

Başka bir vatandaş ise artık tramvay arızalarına tepki bile vermediklerini belirterek, “Bu arızalara artık alıştık. Tepki bile vermek gelmiyor içimizden. Resmen bu arızaları artık kanıksadık. Yaklaşık iki saattir yoldayız ve bekliyoruz. Görüldüğü üzere eski tramvayların yardımına artık yeni tramvaylar koşuyor” ifadelerini kullandı.

“YENİSİ AYRI, ESKİSİ AYRI DERT”

Eski ve yeni tramvaylar hakkındaki problemlerin bir türlü çözülemediğine dikkat çeken başka bir vatandaş ise, “Yenisi ayrı eskisi ayrı bir dert. Yenisinde daracık koltuklar var. İnsanlar diz dize oturmak zorunda kalıyorlar. Yolcuların geçecekleri yerler çok dar ve çoğu zaman insanlar hareket edemiyor yeni tramvayın içerisinde. Eskisi ise gördüğünüz gibi sürekli bozuluyor. İnsanların işlerinin aksamasına neden oluyor” dedi.

konyanin-yeni-tramvayi-eskisini-iteledi

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s