İncirliova’da tren kazalarını önleme toplantısı


İncirliova’da tren kazalarını önleme toplantısı :İncirliova’da tren kazalarını önleme toplantısı :TCDD İzmir 3. Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Çiçek, Bölgemizde 2007 yılında yaşanan tren kaza sayısının 61 olduğunu belirterek, “Bu rakam 2014 yılında yaklaşık yüzde 50 gerileyerek 35′e düştü” dedi.

İncirliova Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen “tren kazalarını önleme toplantısı”nda tren kazalarına karşı alınabilecek önlemler görüşüldü.

İlçe Kaymakamı Adem Ünal, konuşmasında sivil toplum örgütleri, şoförler, öğrenciler ve vatandaşlara tren kazaları konusunda eğitim verilebilceğini söyledi.

TCDD 3. Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Çiçek ise İncirliova Tren İstasyonu’nun 1866 yılında İngilizler tarafından hizmete açılan ilk tren istasyonu olduğunu hatırlattı. Tren istasyonu ve demir yolunun faaliyete geçmesi ile ekonomik kalkınma sağlandığına dikkati çeken Çiçek, Aydın’da 109, İncirliova’da ise 6 hemzemin geçit bulunduğu bilgisini verdi.

İlçedeki hemzemin geçit rakamlarının Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu vurgulayan Nizamettin Çiçek, “Hemzemin geçit aralıkları bölgede 1,9 kilometre, Aydın’da 1,3 kilometre iken İncirliova’da bu rakam 1,2 kilometreye kadar düşüyor. Son 7 yıla bakıldığında kaza ve ölümlü kaza sayısında oldukça azalma gözüküyor. Aydın’da 2007 yılında yaşanan tren kaza sayısı 22 iken, bu rakam 2014 yılında yüzde 80 gerileyerek 4′e kadar düştü. İnşallah bu rakamlar bundan sonra daha az seviyede olur” dedi.

Toplantı sonrası heyet, trafik kazalarının en çok yaşandığı Atatürk Mahallesi’ndeki bariyersiz hemzemin geçit ve TCDD tarafından yapılan alt geçitte incelemede bulundu.

Toplantıya İlçe Garnizon Komutanı Mehmet Lütfi Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Günaydın, daire müdürleri ve muhtarlar da katıldı.

aydinda-demiryolu-kazalari-konusuldu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s