Banliyö treni Kocaeli’ye ne zaman gelecek?


Banliyö treni Kocaeli’ye ne zaman gelecek : CHP Milletvekili Akar, havaalanının durumu ve banliyö sorularına Ulaştırma Bakanı Elvan tarafından verilen yanıtları açıkladı. Elvan, banliyö treninin 24 ay daha gecikeceğini açıkladı

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Cengiz Topel Havaalanı ve ilimizdeki banliyö trenlere ilişkin sorularına Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından verilen yanıtları kamuoyuna açıkladı.

İŞTE BAKAN’IN HAVAALANI YANITI

Bakan Elvan, Akar’ın “Cengiz Topel Havaalanı’nı çalıştırmayı düşünüyor musunuz” sorusuna şu yanıtı verdi: “Cengiz Topel Havaalanı, her türlü alt yapı üst yapı tesisleriyle, her türlü uçak trafiğine yönelik operasyonların yapılabileceği bir havaalanıdır. Havayolu şirketlerinin sefer düzenlemesi, yolcu potansiyeli ve talebe göre şirketlerin ticari tercihleri doğrultusunda gerçekleşmektedir” yanıtını verdi.

DEVLET BİZ YOKUZ DİYOR

CHP’li Haydar Akar, Elvan’ın bu yanıtını, şöyle değerlendirdi: “Devlet olarak biz yokuz başınızın çaresine bakın diyor Sayın Bakan. Umarız kent yöneticilerinin konuya ilişkin B, C planları vardır. 2011 yılında Bakanı ile, AKP Milletvekilleri ile, Valisi ile Belediye Başkanı ile açılışını yaptıkları Havaalanı anlaşılıyor ki plan, program hiç bir şey düşülmeden sadece şova dönüktü. Açılışına ilişkin bir cevap da yok ve öyle anlaşılıyor ki Cengiz Topel Havalanı’nda bu gidişle inekler otlayacak.”

İŞTE BANLİYÖ İSTASYONLARI

Haydar Akar, Pendik- Adapazarı banliyö trenlerinin ne zaman faaliyete gireceğini de Bakan Elvan’a sormuştu. Elvan’ın yanıtı ise “24 ay daha bekleyin” oldu. Elvan, “Arifiye-İzmit arası 3-4 hatlar ile İzmit-Gebze arasındaki üçüncü hattın 2016 yılı içinde tamamlanarak, Büyükderbent-Köseköy-Derince-Körfez-Hereke-Tavşancıl-Diliskelesi istasyonlarında Adapazarı-İstanbul bölgesel ekspres trenlerine duruş verilecektir” yanıtını verdi.

AKAR: KADERİMİZ BEKLEMEK

CHP Milletvekili Akar, bu yanıtı, “değişmeyen kaderimiz beklemek” şeklinde değerlendirdi. Akar, banliyö ve yüksek hızlı tren (YHT) için 24 ay süre açıklandığını ancak YHT’nin 36 ayda bittiğine dikkat çekerek, “Banliyö beklenirken şimdi bir 24 ay daha bekleyin deniyor.. Kocaeli’nin değişmeyen kaderi beklemek beklemek…”

banliyo-treni-kocaeliye-ne-zaman-gelecek

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s