Ocak Ayında Ankara Metrosundaki Tren Setlerinin Sayısı Artıyor


Ocak Ayında Ankara Metrosundaki Tren Setlerinin Sayısı Artıyor :Elvan, Ankara’da Batıkent-Sincan ve Kızılay-Çayyolu metrosunda bazı sıkıntılar yaşandığını ifade edildiğini hatırlatarak, “Ocak ayı itibarıyla, yani bir ay içerisinde tren setleri sayısında artış olacak. Şu an tren setleri sayısında gerçekten bir sıkıntı var ama şunu da ifade etmeliyim, tren setleri her gün artırılıyor. Biliyorsunuz 10 dakikayla başladık, şu anda 6,5 dakikada bir sefer yapılıyor ama Ocak sonu itibarıyla inşallah bu 6,5 dakikalık sefer sayısı daha da aşağı inecek. Yolcular bir anlamda biraz daha rahatlayacak” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün “otobüslerinin ring seferleri de çok sıkıntılı” demesi üzerine Elvan, “Şu anda biz mevcut yatırımı gerçekleştirdikten sonra Kızılay-Çayyolu ve Batıkent-Sincan metro hattını Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devrettik” karşılığını verdi.

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin’in “Eyvah, Ankaralı yandı” demesine Elvan, Bakanlık olarak hiçbir şekilde ilgilenmeyecekleri anlamına gelmediğini söyledi.

ocak-ayinda-ankara-metrosundaki-tren-setlerinin-sayisi-artiyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s